Taliban Danimarka askerlerini vurdu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Eylül 2017 | Pazar 20:24

Taliban’dan Danimarkalılara Ait Askeri Konvoya Saldırı

 Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Danimarkalı askerlerin konvoyuna saldırı düzenlendi. Bomba yüklü araçla hedef alınan Danimarkalı askerlerin zayiatı hakkında henüz net bilgi ulaşmadı.

NATO Sözcüsü Yüzbaşı William Salvin, saldırı haberlerini doğrulayan açıklamasında aracı kurtarmak için olay yerinde bir birimin olduğunu belirtti.

William Salvin’in elektronik posta yoluyla yaptığı açıklamada NATO birliklerinin herhangi bir kayıp vermediği savunuldu.

Uluslararası haber ajansı Reuters ise güvenlik birimlerine dayandırdığı haberinde Danimarkalı askerleri hedef alan saldırıda 5 ‘sivilin’ yaralandığını söyledi.

Kabil Hükumetine bağlı emniyet birimleri de saldırıyı doğrulayarak operasyonun bomba yüklü bir araçla gerçekleştirildiğini kaydetti.

İslam Emirliği Taliban Hareketi Sözcüsü Zebihullah Mücahid tarafından yapılan açıklamada saldırının sorumluluğunun Taliban’a ait olduğu belirtildi.

Zebihullah Mücahid, 3 zırhlı aracın imha olduğunu bildirdiği saldırıda 16 işgalci askerin de öldüğünü ve yaralandığını duyurdu.

Öte yandan ülke genelinde Mansuri Operasyonları kapsamında saldırılar düzenleyen Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, Feryab Vilayetinde yer alan Bendar ilçesini ele geçirdiğini duyurdu.

Dün gece Bendar – Kohistan ilçe idari binalarına, emniyet merkezlerine ve kontrol noktalarına saldırı başlatan Taliban, sabaha kadar devam eden çatışmaların ardından kentte kontrol sağladı.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.