Taliban’dan polis karargahına bombalı araç saldırısı: En az 14 ölü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Eylül 2017 | Perşembe 19:45

Taliban’ın ülkenin güneyindeki Kandahar ilinde gerçekleştirdiği bomba yüklü araç saldırısında en az 14 polis öldü. Taliban’ın ülkenin güneyindeki Kandahar ilinde gerçekleştirdiği bomba yüklü araç saldırısında en az 14 polis öldü.
Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Afganistan’ın güneyindeki Kandahar vilayetine bağlı Maruf ilçesinde bir polis karargahına bomba yüklü araç ile saldırı düzenlendi.
İl Polis Sözcüsü Ziya Durani’ni yaptığı açıklamada Maruf ilçesindeki polis karargahına yönelik bomba yüklü araç saldırısı düzenlendiğini belirtirken, saldırının dün gece geç saatlerde gerçekleştiğini söyledi.
Sözcü yaptığı açıklamada, Pakistan sınır bölgesindeki ilçede polis karargahının hedef alındığı saldırıda Humvee tipi zırhlı askeri aracın kullanıldığını söyledi. Saldırıda çok sayıda polisin öldüğünü ifade eden Durani, 4 polisin de saldırıdan yaralı olarak kurtulduğunu belirtti.

Saldırıda en az 14 polis öldü

Saldırıyla ilgili AFP’ye bilgi veren Maruf ilçesi polis komutanı ise bomba yüklü araç ile düzenlenen saldırı sonucu Kabil hükümeti güçlerinden en az 14 polisin öldüğünü belirtti.

Taliban’dan açıklama

Öte yandan dün gece geç saatlerde düzenlenen saldırının ardından bu sabah sosyal medya ağı üzerinden bir açıklama yayınlayan Taliban sözcüsü Kari Yusuf Ahmedi, saldırıda Kabil hükümeti güçlerinden çok sayıda kişinin öldüğünü ifade etti.
Kaynak: Mepa News


İktibas: Mepanews

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.