Taliban’dan Romanya güçlerine bombalı araç saldırısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Eylül 2017 | Cumartesi 18:58

Afganistan’ın güneyindeki Kandahar ilinde Romanya güçlerine bağlı bir askeri konvoya yönelik bombalı araç saldırısı düzenlendi.

Afganistan’ın güneyinde stratejik konumdaki Kandahar ilinde NATO bünyesinde görev yapmakta olan Romanya ordu güçlerine yönelik bomba yüklü araç saldırısı düzenlendi.

Kandahar Hava Üssü yakınlarında askeri konvoyun başka bir bölgeye intikali sırasında gerçekleşen bomba yüklü araç saldırısında Romanya güçlerinden ölen ve yaralananlar oldu.

Fetih Medya
Bomba yüklü araç saldırısının gerçekleştiği andan

Saldırıyı Taliban üstlendi

Saldırı sonrasından sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayınlayan Taliban sözcüsü  Zebihullah Mücahid, saldırınının Taliban güçleri tarafından düzenlendiğini ifade etti. Sözcü tarafından yapılan açıklamada, düzenlenen bomba yüklü araç saldırısı sonucu 7 yabancı askerin öldüğü belirtildi.

2004 yılından bu yana Afganistan’da NATO bünyesinde görev yapmakta olan Romanya’nın ülkede yaklaşık 620 askeri bulunmakta.

Afganistan’da oluşturulan “Kararlı Destek Misyonu” bünyesinde Kabil hükümeti güçlerine destek vermek amacıyla, 39 ülkeden yaklaşık 13000 kişilik bir askeri güç halen ülkede bulunmakta.

Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.