Taliban’ın Başkenti Kabul’un Fethi Yıldönümü Üzerine İslam Emirliği Beyanatı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Eylül 2017 | Cuma 15:52

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) başkent niteliğinde olan Kabul’un fethi’nin yildönümünde bir beyanat yayınladı.

21 yıl önce bugün ülkemizin başkenti, Kabul, savaş körükleyicilerin pençelerinden kurtarıldı; barışın, güvenliğin ve sükunetin beyaz bayrağı göndere çekildi.

Kabul, İslam Emirliği eliyle özgürleştirilip; sivil savaş, anarşi, kuralsızlık ve diğer tüm günahlar geri çekilmeye başladığından bu ülkemiz tarihinde hatırlanmaya değer günlerdendir. Vahşet, Kabul’u öylesine sarmıştı ki bu karanlık ve trajik durum kimseden saklanamazdı.

Kabul’u bunlardan kurtarmak ve onu selamete, barışa ve huzura kavuşturmak İslam Emirliği Mücahitlerinin uzuvlarını ve de hayatlarını feda etmesiyle başarılmış hakikaten mühim tarihi bir vakıadır.

Biz tekrar bu günün yıldönümünde imanlı milletimizi kutluyoruz. Tekrar bağımsızlık ve egemenliğin beyaz bayrağının başkent Kabul üzerinde dalgalanmasını umuyoruz ve size vahşi işgalcilerden kurtulma zamanının yaklaştığını müjdeliyoruz.

İslam Emirliği Mücahitlerinin elleriyle gerçekleşen Kabul’un fethi sadece ülkemizin kaderini mühürleyen tarihi bir olay değil aynı zamanda plan ve dizgisi bakımından eşsizdir. İslam Emirliği güçleri Kabul’e çeşitli istikametlerden girmişti ancak ne kimsenin evi ya da malı zarar gördü ne de siviller herhangi bir kayba uğratıldı. Ne resmi daireler, bankalar, dükkanlar ya da döviz büroları yağmalandı ne de savaş zamanında beklenebilecek herhangi bu tür bir olay gerçekleşti. Ve bunun arkasındaki sebep ise İslam Emirliği Mücahitlerinin, milislerden farklı olarak, Kabul’e yağmalama ya da fesat yayma amacıyla değil de Kabul’de düzen, yönetim, barış ve İslami bir sistem kurma amacıyla girmiş olmasıdır.

Amerikan işgali ve onların yardakçılarının pençeleri altındaki Kabul şimdi yine Mizan 26’dan önce karşılaştıklarını anımsatan günler geçiriyor. Eğer o gün Kabul vatandaşlarının hayatları savaş ve çatışma ile eziyete uğratıldıysa, şimdilerde ise dinlerinin ve geleneklerinin apaçık ihlali olan işgalcilerin güvenlik duvarları, önlem bariyerleri ile karşı karşıyalar. Kimse ses çıkaramıyor ya da işgalci ve yardakçılarının barbarlık ve ihlalleri nedeniyle haklarını talep edemiyorlar. Anayolların ve bu küçük şehrin çevre yollarının kapalı olması nedeniyle dar patika ve geçitlerin kullanımı yerel halk için vahim bir yaraya dönüştü.

Öte yandan, Kabul’un ezilen halkı işgalciler tarafından bayağı rejime empoze edilen rüşvetler, illegal hacizler, ihtilas, talan ve illegal yozlaşma nedeniyle son raddeye ulaştı ve Afganistan’ın kalbini Amerika yardakçılarından, şer ve fesadın elementlerinden kurtaracak gücü bekliyor.

Zulüm ve fesadın saltanatı sınırlı olduğundan, Kabul’un yozlaşmanın hükümranlığına son vererek bir daha barışı, huzuru ve İslami sistemin gölgesini deneyimlemesi uzak değildir.

Ve hiçbir şey Allah için zor değildir.

Afganistan İslam Emirliği

08/01/1439

28/09/2017

Kaynak : ISLAH HABER


İktibas: Islah Haber

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.