Teknoloji Taliban’a böyle yenildi (Video)

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Eylül 2017 | Pazar 11:36

Amerika’nın 11 Eylül saldırıları bahanesi ile 2001 yılının Ekim ayında işgal ettiği Afganistan’da Taliban ile ABD/NATO ve bölgesel güvenlik güçleri arasında çatışmalar devam ediyor.

Taliban’ı bölgede etksiz kılmak için tüm teknolojik silahlarını kullanan ABD/NATO güçleri,  hava ve kara harekatına rağmen Taliban’ı etkisizleştiremediği gibi Afganistan’da Taliban’a karşı güç kaybeden bazı ülkeler ülkeler birer birer askeri güçlerini çekmek zorunda kaldı.

Buna son örnek olarak İngiltere’nin Afganistan’daki son üssünü kapatarak kontrolü Afgan hükümetine devretmesi gösteriliyor.
Öte yandan Taliban resmi medya kolu El Emara üzerinden “Destansı Savaşların Toprakları” adlı yeni bir video yayınladı.
Taliban sosyal medyada yayınladığı videoda görüntüsünde, ABD/NATO ve yerel güvenlik güçlerine bağlı askerlerini hedef aldığı birçok saldırıyı içeren görüntülere paylaştı.
Tüm teknolojik imkanları kullanan ABD/NATO güçlerinin Mayın Temizleme Araçlarını kullanmasına rağmen Taliban tarafından yola döşenen mayınlar karşısında başarısız olduğu ve ABD/NATO’ya ait askeri noktalara, yakıt ve lojistik destek sağlayan araç konvoylarına Talaiban tarafından düzenlenen canlı bombalı saldırıların saniye saniye görüntülerine yer verildi.

Kaynak : Islah Haber
Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.