Teröristlerden Kilis’e roketli uçaksavarlı saldırı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Ocak 2018 | Pazar 02:30

Ekrem Çetin Mahallesi’nde saat 01.40 civarında Suriye tarafından birkaç dakika arayla ateşlendiği belirtilen roketler, iki ev ve bir iş yerine isabet etti.

Can kaybının meydana gelmediği olayda binalarda hasar oluştu. Bölgeye sevk edilen polis ekipleri çevre güvenliğini aldıktan sonra sağlık ekipleriyle olay yerinde inceleme başlattı.

Fetih Medya

Teröristlerden Kilis’e roketli uçaksavarlı saldırı

Fetih Medya

Fetih Medya

2 Eve uçaksavar mermi̇si̇ i̇sabet etti̇

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ederken, terör örgütü PYD/PKK’nın taciz ateşi sonucu Kilis’in sınırhattındaki 2 eve uçaksavar mermileri isabet etti.

TSK’nın hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, “PKK/KCK/PYD/-YPG ve DAEŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını, bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere” düzenlenen harekatın başlamasıyla terör örgütü mensuplarınca Kilis’in Gülbaba bölgesinin karşısından taciz ateşi yapıldı.

Fetih Medya

TSK’dan mi̇sli̇yle karşılık veri̇ldi̇

Bunun üzerine bölgede konuşlu topçu birlikleri, terör örgütüne misliyle karşılık verdi.

Taciz ateşi nedeniyle bazı uçaksavar mermileri de sınır hattındaki 2 eve isabet etti.

Evine uçaksavar mermisi isabet eden Abdurrahman Yıldırım, oğlunun tek başına kaldığı sırada olayın gerçekleştiğini söyledi. Eve geldiğinde ahır bölümünün tentesinden giren merminin duvarda kaldığını gördüğünü anlatan Yıldırım, “Duvardaki mermiyi çıkardık. Çok şükür kimseye bir şey olmadı. İnşallah kimseye de bir şey olmadan askerlerimiz neticeye ulaşır.” diye konuştu.
Jandarma ekipleri iki evde de inceleme başlattı.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.