Trump’tan Taliban’a tehdit: Gücümüzü eşi benzeri görülmemiş şekilde kullanacağız

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Eylül 2019 | Perşembe 12:58

ABD Başkanı Donald Trump, Afganistan'da barış görüşmelerini iptal ettikten sonra Taliban'a karşı tehdit dolu ifadeler kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Afganistan'da barış görüşmelerini iptal ettikten sonra Taliban'a karşı tehdit dolu ifadeler kullandı.

11 Eylül saldırılarının 18'inci yıldönümünde, saldırının yaşandığı bölgede gerçekleştirilen anma töreninde konuşan Trump, Afganistan barış görüşmelerine değindi.

"Birkaç gün öncesi için planlanan barış görüşmelerimiz vardı" diyen Trump, bir ABD askerinin Afganistan'da öldürülmesinin ardından görüşmeleri iptal ettiğini belirtti.

Amerika'nın Sesi'nin haberine göre, Trump "Bu saldırıyı güç gösterisi için yaptıklarını sandılar, ancak gösterdikleri şey bitmeyen zayıflıkları oldu" diye konuştu.

Başkan Trump, "Eğer herhangi bir nedenle topraklarımıza geri gelirlerse nerede olurlarsa olsunlar oraya gideceğiz ve gücümüzü ABD'nin daha önce eşini benzerini görmediği şekilde kullanacağız. Nükleer güçten söz etmiyorum bile. Başlarına daha önce hiç görmedikleri şeyler gelecek" ifadesini kullandı.

Barış görüşmeleri iptal edilmişti

ABD Başkanı Donald Trump 9 Eylül'de sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajında Taliban ile yürütülen barış görüşmeleri sürecinin durdurulduğunu açıklamıştı.

Taliban, anlaşma için her şey hazırken Trump'ın görüşmeleri iptal ettiğini açıkladığını, bunun en çok ABD'ye zarar vereceğini ve kararın ABD'nin barış karşıtı politikasını ifşa ettiğini ifade etmişti.

Taliban ABD'nin bu kararı aldığına pişman olacağı yönünde bir açıklama yapmıştı.

Kaynak: Mepa News

Link-

blank

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.