TSK özel birlikleri, 3 km’lik YPG tünelinde (VİDEO)

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ocak 2018 | Perşembe 17:33

SURİYE, Halep (HABERYİRMİ) – PYD/PKK’ya yönelik harekatın sürdüğü Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde ilerleyen komandolar, bazı mevzileri de kontrol altına aldı. Militanların terk ettiği mevziler görüntülendi.

 

Görüntülerde, inşaat demirleriyle güçlendirilmiş betonarme tünel mevzilerin yanı sıra toprağın kazılmasıyla oluşturulan yaklaşık 2 metre derinliğindeki mevziler dikkat çekti.
Üstü kapalı yaklaşık 20 metre uzunluğundaki tünel mevzilerde teröristlerin nöbet noktaları ve tünel içindeki yatakları da görüntülerde yer aldı.Komandoların demir kapılarla giriş yapılan mevzileri kontrol edişinin yansıdığı görüntülerden, alanda militanların kalmadığı belirlendi.Mevziye giren askerler “Hiçbir terör örgütü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yıkamayacaktır. Halkımız müsterih olsun” diyor.Tünel sisteminin, Afrin batı cephesinde Azez karşısında bulunan Busayra Dağı’nın 1 kilometre iç kesiminde olduğu ve 3 kilometre uzunluğunda ve 8 ayrı tünelden oluştuğu öğrenildi.

Fetih Medya
Tünel sistemindeki YPG militanları

Bu arada Afrin kent merkezine geçişte kritik öneme sahip olan Busayra Dağı’ının batı alanlarında hala benzer tünel sistemlerinden bulunduğu görülüyor.
Örgüt yayınladığı videoda, aynı teknikle inşaa edilmiş bu tünellerden TSK/ÖSO unsurlarına karşı direnişi sürdürdüğüne dair görüntülere yer verdi.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.