Türkistanlı muhalifler İdlib’te Şebbihaları bozguna uğrattı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Ocak 2018 | Perşembe 12:07

İdlib’in güneyine destek için konuşlanan Türkistanlı Muhalifler Esed birliklerini bozguna uğrattı.

Önceki gün İdlib’e gelen Türkistan İslam Partisine bağlı muhalif birlikler ün gece Esed ordusuna karşı şiddetli bir operasyon başlattı. Hac Suresi 39. ayete atıfla “Şüphe yok ki Allah’ın onlara yardım etmeğe gücü yeter.” adını verdikleri operasyonda üst rütbeli bir çok Esed subayı öldürülerek bir Şebbiha milisi esir alındı.
Türkistan İslam partisi yetkililerinin yaptıkları açıklamada Bir adet Rejim tankının imha edildiği ayrıca 14,5 luk portatif topun ele geçirildiği duyuruldu. 10 Ocak gecesi başlayan operasyonun halen devam ettirildiği bildirildi.

Muhaliflere bağlı yayın organı İslam Avazı’nın haberi göre saha yetkilisi. “Şüphe yok ki Allah’ın onlara yardım etmeğe gücü yeter.” operasyonunun devam edeceğini aralarında askeri üst düzey subaylarının da bulunduğu onlarca Esed Milisini etkisiz hale getirdiklerini ve Müslümanlardan salih dualarında kendilerini unutmamaları istendi.

Ahrar-u Şam da İdlib’teki savunma operasyonuna aynı ayetin baş kısmına atıfla (Hac suresi 39) “Zulme uğratılmalarından dolayı” adını vermişti.

Kaynak: Fetih MedyaFetih Medya

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.