Türkmen Dağı’ndan tebessüm…

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ağustos 2019 | Perşembe 13:15

Suriye’nin kuzeyinde bulunan Türkmen Dağı’nda direniş devam ediyor.  Esed rejimi ve destekçileri Şii terörist grupları muhaliflerin sert direnişi karşısında ilerleyemiyor. Rusya’nın hava desteği ile de sonuç alamayan Rejim Milisleri,  zırhlı birliklerini geri çekiyor.

Türkmen Dağı’nda Esed rejimine karşı etkin operasyonları ile tanınan Cebel-i İslam Taburu (İslam Dağı Taburu) Rejim’e yönelik yaptığı operasyonlar ile bölge halkının desteğini kazanmış durumda. Türkmen Dağı’ndan aktardığımız haberimiz bölge halkından İslam Taburuna katılan ve geçtiğimiz günlerde ölümü olay olan biri ile ilgili.

Cebel-i İslam olarak bilinen İslam Dağı Taburu’na katılan Ebu Ali Türkmen Dağı’ndaki gösteriği başarıdan dolayı komutanlık mertebesine kadar yükseldi. Başarılı operasyonların birinden dönerken mayına basarak hayatını kaybeden Ebu Ali’nin asıl başarı hikayesi buradan başlıyor.

Ebu Ali operasyon dönüşünde Rejim tarafından yerleştirilen bir mayına bastı. İnfilak eden mayın ile bedeni parçalara ayrılan Ebu Ali’nin başı metrelerce öteye fırladı. Bir günlük aramadan sonra Ebu Ali’nin başı ormanlık alanda yeşilliklerin içinde bulundu. Ebu Ali’nin gülümseyen yüzünün yanı sıra, başına hiçbir vahşi hayvanın zarar vermemesi de ilginçti. Arkadaşları, havanın sıcak olmasına rağmen kokmayan, hatta güzel kokan Ebu Ali’nin cansız başını fotoğraflayarak o anı ölümsüzleştirerek bizlere aktardı. (İnna lillah ve inna ileyhi raciun)

Rasulullah (S.A.V.) şöyle buyuruyor; ”Hiç bir şehid yok ki ölmeden önce Allah’ın ona sunduğu cennet nimetlerini görmemiş olsun.”

Yine başka bir hadisinde Rasulullah (S.A.V.) buyuruyor ki; ”Şehidin canı alınırken ancak sineğin ısırığı kadar bir acı duyar.”

Allah Ebu Ali’den kabul etsin.

Fetih Medya

Kaynak: Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.