Twitter çalışanlarından itiraf: Özel mesajları okuyoruz, istediğimizi yasaklıyoruz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018 | Cuma 11:45

Twitter mühendisleri kullanıcı şifrelerine erişebiliyor mu? Kendisini Twitter’da çalışan bir mühendis olarak tanıtan kullanıcının yaptığı açıklamalar, sosyal medyada mahremiyet tartışmasını tekrar gündeme taşıdı.
Twitter’da mühendis olarak görev aldığını iddia eden bir kullanıcı yayınlamış olduğu videoda görevlilerin kullanıcı şifrelerine erişebildiğini söyledi. Üstelik Twitter yönetiminin düşünceleri ‘zararlı’ görülen bazı kullanıcıların paylaşımlarının sadece kendi tarafından görülmesini sağladığı ortaya çıktı. Buna göre ‘aykırı’ paylaşımlar yapan kullanıcılar aslında sadece kendi duvarında paylaşım yapıyor ve paylaşımlarının beğenilmediğini ve paylaşılmadığını gördüğünde kendini sosyal medyayı terketmek zorunda hissediyor.

Öte yandan Twitter görevlilerinin özel mesajlara, lokasyonlara dahi erişim sağlandığı belirtildi. Yayınlanan videonun çalışanlara ait olup olmadığı konusunda bir netlik bulunmuyor. Ancak böyle bir iddianın ortaya atılması bile milyonlarca üyesi olan Twitter kullanıcısını tedirgin etti.
Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.
Anahtar Kelime: , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.