Ürdün heyeti Brüksel’deki AGİT konferansından çekildi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Temmuz 2019 | Cuma 10:31

İsrail heyetinin yanına oturmayı reddeden Ürdün heyeti Brüksel’deki AGİT konferansından çekildi.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) konferansına katılmak üzere Brüksel’e giden Ürdün Parlamentosu heyeti kendilerine İsrail heyetinin yanında yer verilmesi üzerine konferanstan çekildi.

Ürdünlü milletvekili Halid Ebu Hassan, heyet başkanı milletvekili İbrahim El-Gar’an’ın konferansı düzenleyenlerden Ürdün heyetinin İsrail heyetinden uzaklaştırılmasını istediğini ve bu talebin reddedilmesi üzerine heyetin konferansa katılmaktan vazgeçtiğini söyledi.

Ürdün heyetinin kendilerine ayrılan yerin İsrail heyetiyle aynı masada ve yan yana olduğunu gördüğünü ifade eden Ebu Hassan, konferansı organize edenlerin oturma düzeninin değiştirilemeyeceğini iddia ettiklerini bildirdi.

Milletvekili Ebu Hassan, ilkeleri, ahlakları ve dinleri gereği İsrail heyetiyle yan yana oturmayı reddettiklerini kaydederek, “Dinimiz kutsal mekanlarımızı gasp eden Siyonist işgalcilerle birlikte oturmamıza izin vermiyor” dedi.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) üyesi 56 ülke bulunuyor. Teşkilat krizleri önlemeyi, kriz anlarını ve sonrasını yönetmeyi hedefliyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.