Uveys Yusuf: Hamas taviz verseydi kendisine dünyanın kapıları açılırdı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Temmuz 2019 | Cuma 23:36

Hamas liderlerinin sabır ve direniş yolunu seçtiklerini ifade eden Uveys Yusuf: Hamas taviz verseydi kendisine dünyanın kapıları açılırdı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka’daki önde gelen liderlerinden Şeyh Hasan Yusuf’un oğlu Uveys Yusuf, “Hamas kendisine dünyanın kapılarının açılmasını isteseydi İsrail’i tanırdı” dedi.

Uveys Yusuf, dün akşam (4 Temmuz Perşembe) sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında yaptığı açıklamada, Hamas liderlerinin sabır, sebat ve direniş yolunu tercih ettiklerini, bazılarının esir tutulduğunu ve bazılarının da şehit olduğunu söyledi.

Bazı hastalıklı kişilerin ve işgal rejiminin Hamas’ı kötü göstermeye çalıştıklarını belirten Uveys Yusuf, 12 yıldır abluka altında tutulan hareketin tüm dünyaya meydan okuduğunu ifade etti.

Hamas liderlerine seslenen Uveys Yusuf, “Allah’ın bereketi üzere yolunuza devam edin. Biz ve asil halkımız sizinle” dedi.

Açıklamasının sonunda babasının kendilerine tavsiyesini açıklayan Uveys Yusuf, kutsal mekanların, hakların ve sabitelerin, Filistin halkının ve İslam ümmetinin her şeyden daha değerli olduğunu belirtti.

Uveys Yusuf, kendilerini kuşatan tüm tehlikelere karşı mücadele yolunda yürümeye devam edeceklerini bildirdi.

İşgal rejimi televizyonunun Şeyh Hasan Yusuf’un oğlu Süheyb ile yaptığı röportajı yayınlaması üzerine sosyal medyada Şeyh Hasan Yusuf’a destek kampanyası başlatıldı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.