Van’da çiftçilere sıvat desteği

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Eylül 2017 | Salı 12:54

Van Büyükşehir Belediyesi, kırsalda hayvancılıkla uğraşan çiftçiler için 13 ilçede 530 yeni hayvan içme suyu sıvatı kurdu.

Türkiye’nin küçükbaş hayvan deposu olarak bilinen Van’da büyükşehir belediyesi, hayvancılığın geliştirilmesi için kent genelinde yaptığı sondaj çalışmaları, yeni sulama kanalları, göletler ve hayvan sulama sıvatları ile çiftçinin yüzünü güldürüyor.

Bu kapsamda tarımsal işler daire başkanlığı, yaptığı alan çalışması ve çiftçilerin talepleri doğrultusunda 13 ilçede toplam 530 yeni hayvan içme suyu sıvatı kurdu. Kaynağından aldığı suyu meralara taşımak için bir ile 4 kilometre arasında boru hatları döşeyen ekipler, sıvatlardan taşan suların israf olmaması için de köylü ile birlikte ağaçlandırma çalışması yapıyorlar.

Hayvancılıkta sıvatların hayati öneme sahip olduğunu belirten tarımsal işler daire başkanlığı yetkilileri, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının da desteğiyle yılsonuna kadar tamamlanacak sıvatların sayısının toplamda bin 530’u bulacağını belirttiler.

Büyükşehir belediyesine teşekkür eden çiftçiler ise hayvan sulama suyunun yetersiz oluşu nedeniyle hayvancılık faaliyetlerinin sürekli azaldığını ifade ederek, sıvatların tamamlanması ile birlikte hayvan sayısı artışında patlama yaşanacağını söylediler. (İLKHA)

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.
Anahtar Kelime: , , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.