Wİ-Fi şifresi nedeniyle kız kardeşini öldürdü!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2019 | Perşembe 19:44

ABD’li Kevon Watkins, kablosuz internet şifresini değiştirdiği gerekçesiyle yaşanan arbedede ablasını boğarak öldürmesi nedeniyle müebbet hapis cezasına çarptırıldı.Georgia’da yaşanan olay gerçekleştiği sırada Watkins’in henüz 16 yaşında olduğu bildirildi.

İngiliz The Independent gazetesinin haberine göre diğer aile bireyleri tarafından kullanılan internetin yavaşlaması ve online oyunları oynamasına engel olması nedeniyle kablosuz internetin şifresini değiştirdi.
Bunun üzerine annesi oyun konsolunu odasından çıkarmaya çalışırken 19 yaşındaki ablası Alexus, olayın büyümesini engellemek üzere araya girdi. Bu duruma öfkelenen Kevon, ablasının boğazını sıkmaya başladı. Kevon’un ablasının boğazını en az 10 dakika sıktığı belirtildi.
Polis olay yerine ulaştığında Watkins’in hala ablasının boğazını sıkmaya devam ettiği ifade edildi.

Alexus, derhal hastaneye kaldırıldı. Ancak ilerleyen saatlerde hayatını kaybettiği açıklandı.
Alabama’daki Bibb Yüksek Mahkemesi Hakimi Verda Colvin, “Bu 10 dakika içerisinde Alexus, hareket edemez bir hale geldi. Ancak Kevon o sırada öfkeli olduğu için bunun farkına varmadı” dedi.
Bölge avukatının açıklamasına göre Kevon, kız kardeşini kasten boğarak doğrudan ölümüne neden olduğu için ‘adam öldürme’ yerine ‘cinayetten’ suçlu bulundu.
Kevon cezasının açıklanmasının ardından ağlayarak üzgün olduğunu söyledi.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.