Yahudi yerleşimciler: Deir El-Hatab beldesinde 50 zeytin ağacını söktü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ocak 2018 | Salı 10:20

Batı Yaka’da terör estirmeye devam eden Yahudi yerleşimciler Deir El-Hatab beldesinde 50 zeytin ağacını söktü

 

Yahudi yerleşimciler dün (8 Ocak Pazartesi) Nablus’un doğusundaki Deir El-Hatab beldesi arazilerinde dikili 50 yetişkin zeytin ağacını söktü.

Belde sakinlerinden Muhammed Nayif Imran, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, Elon Moreh Yahudi Yerleşkesi’nden gelen yerleşimcilerin Yahudi yerleşkesinden iki kilometre uzaklıktaki Ra’s El-Ayn bölgesinde bulunan asırlık zeytin ağaçlarını kestiklerini söyledi.

Imran, Yahudi yerleşimcilerin saldırısının bölgeye yerleştirdikleri bir karavanı kaldırmaya mecbur kalmalarından bir saat sonra gerçekleştiğini ifade etti.

Batı Yaka ve Kudüs’te işgalcilere ait 423 yerleşim alanı bulunuyor ve söz konusu yerleşkeler Batı Yaka’nın toplam arazilerinin yüzde 46’sını işgal ediyor.

Batı Yaka’da Filistin halkından gasp edilen araziler üzerinde kurulu Yahudi yerleşkelerinde yaşayan yaklaşık 700 bin yerleşimci işgal güçleri himayesinde terör estirerek Filistinlilere, evlerine ve araçlarına, camilerine, zeytin bahçelerine ve ekili tarım arazilerine saldırıyor

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.