Yahudi yerleşimciler Nablus’un Burin beldesine iki kez saldırı düzenlediler

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ocak 2018 | Salı 16:42

Yahudi yerleşimciler dün (8 Ocak Pazartesi) Nablus kentinin güneyindeki Burin beldesine iki kez saldırı düzenleyerek arbede çıkardı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Yitzhar Yahudi Yerleşkesi’nden gelen onlarca Yahudi yerleşimci beldenin doğu kesimindeki evlere saldırdı.

Evlerin yakınlarında otomobil lastikleri yakan Yahudi yerleşimcilerin evleri taşladıkları ve Filistinlilerin araçlarına saldırdıkları kaydedildi.

Bu arada beldeye kalabalık bir grup halinde saldıran Yahudi yerleşimciler ve işgal güçleriyle belde sakinleri arasında çatışmaların yaşandığı, işgal güçlerinin belde sakinlerini dağıtmak için göz yaşartıcı bomba kullandığı ifade edildi.

Dün akşam Yahudi yerleşimcilerin ilk saldırısından bir süre sonra bu kez Brakha Yahudi Yerleşkesi’nden gelen yerleşimcilerin beldenin kuzey bölgesine saldırdığı açıklandı.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin Brusli Iyd ve Beşşar Iyd isimli Filistinlilerin evlerine saldırdıklarını ve belde sakinlerinin yerleşimcilere karşı koyduğunu söyledi.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.