Zeydan: FKÖ Merkez Konseyi’nin kararları zayıf ve gayri ciddi.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Ocak 2018 | Çarşamba 22:41

Filistin Yönetimi’nin Trump’ın kararına uygun hareket ettiğini söyleyen Zeydan: FKÖ Merkez Konseyi’nin kararları zayıf ve gayri ciddi.

 

İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi Filistinli milletvekili Abdurrahman Zeydan, Filistin Kurtuluş Örgütü Merkez Konseyi kararlarının arzu edilen düzeyde olmadığını söyledi.

Zeydan, kararların tahmin edildiği gibi zayıf ve gayri ciddi olduğunu, gelişmelerin büyüklüğüne uygun olmadığını belirtti.

Hamas milletvekili, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejimini tanıma kararının askıya alınmasının kararın iptali anlamına gelmediğine dikkat çekti.

FKÖ Merkez Konseyi’nin açıkladığı son kararları “göz boyama” olarak niteleyen Zeydan, işgal rejimine ve Amerika’ya zarar vermemesi için bu derece zayıf kararlar alındığını bildirdi.

Zeydan, Filistin Yönetimi’ni bazı Arap rejimleriyle işbirliği yaparak Trump’ın kararına uygun hareket etmekle suçladı.

Filistin Yönetimi’nin yaptığının davası için çok büyük fedakarlıklarda bulunmuş Filistin halkına yönelik büyük bir suç olduğunu belirten Zeydan, Filistin Yönetimi Başkanlığı’nın basit bir kararla bölünmüşlük halini sona erdirebilecek iken bunu yapmadığını söyledi.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.